Baloniki reklamowe i sposoby ich napełniania

Baloniki reklamowe

Baloniki reklamowe

Balony to nieodłączny element wyposażenia każdego stoiska na evencie branżowym typu konferencja. Doskonale sprawdzają się one także podczas różnego rodzaju wydarzeń plenerowych takich, jak koncerty czy pikniki. Baloniki stanowią niezwykle skuteczne narzędzie marketingowe, z którego skorzystać może każda firma, bez względu na jej wielkość czy branżę, w której działa. Produkty tego typu lubią zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Skutecznie zwiększają one rozpoznawalność marki i utrwalają jej pozytywny wizerunek. W jaki sposób można je pompować? Przydatne informacje związane z tym zagadnieniem – poniżej.Jeżeli posiadamy niewielką ilość produktów, jakimi są baloniki reklamowe, bez obaw zdecydować możemy się na napełnienie ich powietrzem pochodzącym z naszych płuc. Jest to metoda tania, a co więcej – nie wymaga stosowania dodatkowego sprzętu. To idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy do napełnienia mamy kilkanaście balonów, na przykład na niewielką imprezę integracyjną czy stoisko na kameralnej konferencji.

Jeśli chodzi o baloniki reklamowe w większych ilościach, z pomocą przychodzi mechanizacja. Na rynku dostępne są rozmaite produkty przeznaczone do ich dmuchania. Spotkać można się zarówno z małymi elektrycznymi pompkami zasilanymi bateryjnie lub z wykorzystaniem zewnętrznych akumulatorów żelowych, jak i w pełni profesjonalnymi kompresorami charakteryzującymi się dużą wydajnością. Nawet z pomocą niewielkiej pompki bez większych przeszkód można będzie napompować kilkaset balonów.

Nieco inaczej sytuacja wygląda wówczas, gdy chcemy, aby baloniki reklamowe unosiły się swobodnie w powietrzu. Wówczas do ich wypełnienia wykorzystać można dowolny gaz, który będzie lżejszy od powietrza. Jednym z nich jest wodór – nietoksyczny, lekki, niedrogi, lecz jednocześnie niebezpieczny. Znacznie lepszą alternatywę stanowi w tym przypadku droższy, a jednocześnie o wiele bardziej bezpieczny hel. Jest to gaz szlachetny, co oznacza, że nie wchodzi on w reakcję z innymi substancjami. Jest on także nietoksyczny.